خودسازی

در نَفْسی که مُهَذّب نشده، عِلم حجاب ظلمانی است. امام خمینی رحمة الله علیه

خودسازی

در نَفْسی که مُهَذّب نشده، عِلم حجاب ظلمانی است. امام خمینی رحمة الله علیه

خودسازی

بچه ها اگر شهر سقوط کرد، آن را دوباره فتح می کنیم. مواظب باشید "ایمانتان" سقوط نکند.
شهید جهان آرا
..................................
مولا علی(علیه السلام): ای مردم!
در راه راست، از کمی روندگان نهراسید.
نهج البلاغه، خطبه 201
.................................
خلافِ آنچه بسیاری می پندارند، آخرین مقاتله ما به مثابه سپاه عدالت، نه با دموکراسی غرب، که با "اسلام آمریکایی" ست. که اسلام آمریکایی از خودِ آمریکا دیر پاتر است.
شهید آوینی
..................................
اَلیس الله بکاف عَبده؟ ( زمر/36 )
آیا خدا برای بنده اش کافی نیست؟!
..................................
عاشورا درس می دهد که در ماجرای دفاع از دین، از همه چیز بیشتر، برای انسان "بصیرت" لازم است. بی بصیرتها فریب می خورند. بی بصیرتها در "جبهه ی باطل" قرار می گیرند، بدونِ اینکه خود بدانند.
امام خامنه ای 71/4/22
..................................
باید کسانی که دلسوزند، نگذارند "معیارهای الهی" در جامعه عوض شود.
امام خامنه ای 71/4/22
..................................
حقیقتاً این واقعیتی است که برای یک انقلاب، "انسان‌سازی" از همه چیز مهمتر است. اگر انقلاب، انسان‌سازی نکند، هیچ کاری نکرده است.
امام خامنه ای 69/10/10
..................................
ألَم یَعلَم بأنَّ اللهَ یَری (علق/14)
آیا نمی دانست که خدا او را می بیند؟!
..................................
"عوام" یعنی کسانی که وقتی "جَو" به سمتی می رود، آنها هم دنبالش می روند و تحلیلی ندارند.
امام خامنه ای 75/3/20
..................................
ما که رفتیم، مادر پیری دارم و ۱ زن و سه بچه قدو نیم قد، از دار دنیا چیزی ندارم جز یک پیام : قیامت یقه تان را میگیرم اگر ولی فقیه را تنها بگذارید.
(شهید مجید محمدی)
..................................
فحش اگر بدهند آزادی بیان است !
جواب اگر بدهی "بی فرهنگی" !
سؤال اگر بکنند آزاداندیشند ،
سؤال اگر بکنی "تفتیش عقاید" !
تهمت اگر بزنند در جستجوی حقیقتند !
جواب اگر بدهی دروغگویی !
مسخره ات بکنند انتقاد است !
جواب اگر بدهی بی جنبه ای !
اگر تهدیدت کنند دفاع کرده اند !
اگر از عقایدت دفاع کنی "خشونت طلبی" !
حزب اللهی بودن را با همه تراژدیهایش دوست دارم.
*شهید آوینی*

چهارشنبه, ۲۷ آذر ۱۳۹۲، ۰۸:۱۸ ب.ظ

معرفی نشست های گفتمانی الگوی پیشرفت اسلامی

بسم الله الرحمن الرحیم

شورای راهبردی الگوی پیشرفت اسلامی،همراه با طرح مسئله الگوی پیشرفت اسلامی در فضای گفتمانی کشور و با توجه به سفارش قطعی آیت الله امام خامنه ای مبنی بر مشروط دانستن تحقق الگوی پیشرفت اسلامی به گسترش گفتمان برای این مسئله،  برای گسترش گفتمان الگوی پیشرفت اسلامی هفت نوع نشست با تعریف مشخص و به محوریت معرفی "اولین نقشه راه تولید الگوی پیشرفت اسلامی" برگزار می کند.

در هر کدام از این جلسات هفت گانه، بخشی از محتوای اولین نقشه راه تولید الگوی پیشرفت اسلامی را- که تناسب بیشتری با گروه هدف نشست و شرایط زمانی دارد- تبیین و بررسی می کند.

1- نشست های رسانه ای، اولین نوع از نشست های گفتمانی الگوی پیشرفت اسلامی است. در این نوع از نشست ها یک نکته از مطالب مطرح در نقشه راه - که تناسب بیشتری با شرایط حاکم بر مسئله الگوی پیشرفت اسلامی دارد- تبیین می شود. به عنوان مثال در شرایط فعلی  می توان مباحث مربوط به  "افق نمائی برای الگوی پیشرفت اسلامی" را محور گفتمان سازی برای الگوی پیشرفت اسلامی قرار داد. ضرورت طرح مسئله افق نمائی به این باز می گردد که؛ در مورد الگوی پیشرفت اسلامی بحث هائی مطرح شده  است؛ ولی فرآیند و مراحل دستیابی به آن وضوح ندارد.

2- نشست های ارتباطی، دومین نوع از نشست های گفتمانی الگوی پیشرفت اسلامی است. در این نوع از نشست ها در مورد "پایه فهم مسئله الگوی پیشرفت اسلامی" با گروه های حوزوی، دانشگاهی و نهاد های اجرائی گفتگوئی اولیه صورت می پذیرد. در "اولین نقشه راه تولید الگوی پیشرفت اسلامی"  "پایه فهم مسئله الگوی پیشرفت اسلامی" تبیین "اصطلاح جهت حرکت انقلاب اسلامی" دانسته شده است. به عبارت دیگر در قالب این اصطلاح، پدیده انقلاب اسلامی؛ به عنوان پایه فهم مسئله الگوی پیشرفت اسلامی تعریف شده است.

3- نشست های معرفی نقشه راه، سومین نوع از نشست های گفتمانی الگوی پیشرفت اسلامی است؛ که در قالب آن پایه فهم مسئله الگوی پیشرفت اسلامی به صورت تفصیلی تشریح می گردد. در واقع  محتوای مطرح شده در نشست های معرفی اولین نقشه راه؛ تفصیل یافته محتوای نشست های ارتباطی است و در آن ارتباط حفظ جهت گیری نظام جمهوری اسلامی با موضوع الگوی پیشرفت اسلامی تبیین می شود.

4- نشست های هم اندیشی، چهارمین نوع از نشست های گفتمانی الگوی پیشرفت اسلامی است. در این نوع از نشست ها مبانی نظری و مدل تنظیم "اولین نقشه راه تولید الگوی پیشرفت اسلامی" بررسی و تبیین می شود.  این نوع از نشست ها ویژه فهرست نویسان و فعالان مسئله الگوی پیشرفت اسلامی برگزار می شود و در آن مباحثِ "هرم های الگوی پیشرفت اسلامی" تبیین می شود.

5- نشست های نقد و بررسی نقشه راه، پنجمین نوع از نشست های گفتمانی الگوی پیشرفت اسلامی است. در این نوع از نشست ها شرایط نقد و بررسی "اولین نقشه راه تولید الگوی پیشرفت اسلامی" و مبانی نظری و مدل تنظیم آن بر اساس آئین نامه این نوع از نشست ها  فراهم می آید. اصلی ترین مفهومی که در این نشست ها مورد دقت قرار می گیرد؛ تبیین و بررسی مفهوم "هدایت نظامات ذهنی"- به عنوان ریشه همه مفاهیم نقشه راه- است

6- نشست های ارائه گزارش به خواص، ششمین نوع از نشست های گفتمانی الگوی پیشرفت اسلامی است. در این نوع از نشست ها محتوای مطرح شده در اولین نقشه راه تولید الگوی پیشرفت اسلامی به مراجع معظم تقلید، مسئولین نظام مبارک جمهوری اسلامی و چهره های ماندگار گزارش داده می شود.

7- نشست های عمومی الگوی پیشرفت اسلامی، هفتمین نوع از نشست های گفتمانی الگوی پیشرفت اسلامی است. در این نوع از نشست ها ضرورت تولید الگوی پیشرفت اسلامی و نقش آن در زندگی مردم در مساجد و هیئات تبیین می شود.

لازم به ذکر است که در اولین نقشه راه تولید الگوی پیشرفت اسلامی به محوریت معادله پردازش موضوعات جهت ساز "فلسفه، روش و نقشه" تولید الگوی پیشرفت اسلامی تبیین شده است. بعون الله تعالی.انتهای پیام.

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۲/۰۹/۲۷

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">